Ondřej Doule
Ondřej vystudoval fakultu architektury ČVUT, poté získal nadstavbu v managementu a vědách ve vesmíru na International Space University. Po stáži v NASA ARC založil virtuální studio Space Innovations, s.r.o. a sestavil projekt SHEE (který byl letos úspěšně dokončen). Následně pracoval jako Hardware expert pro NASA KSC a v současnosti působí jak Assistant Professor, dokončuje doktorát v oblasti kokpitů kosmických lodí pro komerční pilotované lety do vesmíru a koordinuje drobné projekty v oblasti pozemské stavební a systémové architektury kosmických systémů.

Profese/povolání: 
Architekt

Kontakt

O mně: 

Ondřej Doule absolvoval inženýrské studium na fakultě architektury ČVUT v červnu 2006 a následně nastoupil studium doktorské v oboru teorie architektonické tvorby. V průběhu prezenčního studia na fakultě architektury spolupracoval s několika ateliéry v Praze a pracoval také na půlroční stáži v Paříži v ateliéru Renza Piana (prostřednictvím FA ČVUT), kde poprvé zakusil sílu a jedinečnost spolupráce na mezinárodní a interkulturní úrovni. V srpnu 2007 absolvoval letní školu astrobiologie v Alpbachu za podpory České Kosmické Kanceláře a v září 2007 nastoupil roční program na International Space University (ISU), poskytující interdisciplinární vzdělání v oblasti kosmických oborů v interkulturním prostředí ve francouzském Štrasburku. Studium na ISU absolvoval v září 2008 po dokončení tříměsíční stáže v National Aeronautics and Space Administration (NASA) v USA v Kalifornii. Znalostní nadstavba z ISU mu umožňuje zeširoka studovat principy a komplexnost architektonického navrhování, na kterém pracuje v rámci svého doktorátu. Ondřej Doule byl zaměstnán na ISU jakožto Teaching Associate se zaměřením na architekturu ve vesmíru. Jeho výzkum na ISU potvrzuje také historicky první přednáška na ISU v listopadu 2008 na téma Architecture Of Space Habitats For Space Tourism (Architektura vesmírných habitatů pro vesmírný turismus) založena na výzkumu „pod dohledem“ mistra nebeské mechaniky Dr. Nikolaie Tolyarenka a architekta se specializací na vesmírné habitaty Dr. Daniele Bedini.

Po stáži v NASA ARC založil virtuální studio Space Innovations, s.r.o. a sestavil projekt SHEE (který byl letos úspěšně dokončen). Následně pracoval jako Hardware expert pro NASA KSC a v současnosti působí jak Assistant Professor, dokončuje doktorát v oblasti kokpitů kosmických lodí pro komerční pilotované lety do vesmíru a koordinuje drobné projekty v oblasti pozemské stavební a systémové architektury kosmických systémů.