Společnost Sto nabízí kreativní povrchové úpravy fasád, které dokáží dokonale napodobit betonové, kovové či dřevěné povrchy.

Grandhotel Pupp – Karlovy Vary - StoBeton Svit, StoColor MetallicSonderformat – Hamburk - StoFlachverblenderv

Tyto úpravy lze aplikovat na kontaktní zateplovací systémy, ale i na ostatní povrchy.

Právě v případě betonových povrchů vyvinula společnost Sto, jako vůbec první společnost, systém Sto BetonOptik, který umožňuje vzhled pohledové betonu, a to jak na standardní stavební povrchy v interiéru i exteriéru, tak i na kontaktní zateplovací systémy StoTherm.

Sto BetonOptik umožňuje dosáhnout velmi proměnlivého odstínového spektra standardního pohledového betonu, a to díky své specifické materiálové skladbě, možnosti barevného prolínání vrstev materiálů i celkovým technologickým zpracováním.

Betonové povrchy:

• StoBeton Decor
• StoBeton Optic
• Sto Beton Svit
• StoBeton Ter

Povrchy se strukturou dřeva:

• StoWood Decor
• StoWood Optic

U kovových povrchů jde o individuální ztvárnění, jež umožňuje speciální finální omítka a vrchní metalický lak, který je vyráběný v různých odstínech. Mezi další kreativní povrchové úpravy patří: imitace cihel či skleněná mozaika.

Nejčastějším podkladem pro kreativní povrchy je kontaktní zateplovací systém. Kreativní povrchové úpravy však lze aplikovat i na jádrové omítky, popř. předsazený zateplovací systém StoVentec s provětrávanou mezerou a bezespárým povrchem.

V případě požadavků na plastické ztvárnění povrchu, lze plochu rozčlenit pomocí nut vyrobených ze StoDeco Profilů. Tyto Profily dávají v kombinaci s kreativními povrchovými úpravami fasád plochám nový, plastický rozměr. Plastický rozměr dodá rovněž omítka MP, která umožňuje vytvořit podélné nebo příčné pruhy (viz Hotel a Penzion Arigone).

sto - kreativní povrchysto - kreativní povrchysto - kreativní povrchysto - kreativní povrchysto - kreativní povrchysto - kreativní povrchy

sto s.r.o.

Výrobce: 
Fotoalbum: 
ARCHITEKTONICKÝ ATELIER KAAMA S.R.O. - Karel Mrázek - Balneo a wellness – rekonstrukce a dostavba Grandhotelu Pupp Karlovy Vary - foto © Radovan Boček
části staveb