StoTherm Classic byl na trh uveden před více než 45 lety. Během této doby se stihnul odsvědčit na fasádách o ploše více než 120 miliónů metrů čtverečních. Proto není divu, že je nejúspěšnějším zateplovacím systémem na světě a počet jeho reklamací se pohybuje kolem nuly.

Komora řemesel, Drážďany

Skládá se z absolutně bezcementových, optimálně vzájemně sladěných složek a také přesvědčuje svou maximální zárukou proti tvorbě trhlin. Díky rychlému a jednoduchému zpracování StoTherm Classic je hospodárný a bezpečný.

Tento systém se vyznačuje dlouhou životností, vysokou mechanickou odolností, stálobarevností a aktivní ochranou proti řasám. Zároveň splňuje ty nejpřísnější legislativní požadavky, které jsou na něj kladeny.

Systémy StoTherm Classic jsou zkoušeny v evropských akreditovaných zkušebnách (např. německý DIBt). Výsledkem jsou vydaná ETA (Evropské technické schválení), které jsou platná pro celou Evropskou unii.

Vedle těchto, pro uvedení na trh nutných zkoušek, nechává firma Sto testovat své systémy na další doplňkové zkoušky. Jednou z nich je i zkouška na zatížení deštěm, krupobitím a vichřicí, kterou provádělo výzkumné centrum pro integrální stavitelství FIBAG ve Štýrském Hradci v Rakousku.

Simultánní zkouška představovala: déšť podobající se silné přeháňce o intenzitě 1 l/m2 za 1 minutu, krupobití bylo simulováno ledovými koulemi o průměru až 50 mm, které dopadaly pod úhlem 45° na fasádu a turbína vyvíjela proudění typu orkánu o rychlosti až 130 km/hod.

V součtu to byly maximální hodnoty, které nejsou běžně v našich zeměpisných šířkách dosahovány. Zateplovací systém StoTherm Classic® ale odolal zkoušce bez poškození či trhlin.

StoTherm Classic – Villa Blanc – BratislavaStoTherm Classic - Vila N - ČernošiceStoTherm Classic – Triplex – Karlovy Vary

Přednosti systému:

• snižuje tepelné ztráty a chrání před horkem - zamezuje vzniku tepelných mostů v místech betonových překladů, u ztužujících věnců či u výstupků s topnými tělesy - udržuje ve zdivu konstantní teplotu

• vyšší odolnost proti povětrnostním vlivům - zejména proti dešti, současně paropropustný

• šetří energii - snižuje náklady na vytápění nebo klimatizaci, odborně zabudovaným fasádním zateplovacím systémem lze uspořit až 60 % energie, snížení množství škodlivých emisí

• volnost při estetickém ztvárnění fasády - bezesparého a atraktivního vzhledu lze dosáhnout jak u staré zástavby, tak i u novostavby

U konečných povrchových úprav systému se fantazii meze nekladou. Různé struktury a zrnitosti otevírají prakticky neomezené možnosti estetického ztvárnění. Omítky společnosti Sto se dodávají ve škrábané, modelační a rýhované struktuře a to až v pěti různých zrnitostech.

Díky StoTherm Classic lze chránit a obnovovat krásu historických staveb či kombinovat klasické styly s moderní architekturou. Sto nabízí vlastní bohatou paletu omítek, barev, dekorativních profilů a vlastní StoColor systém, který představuje jemně odstíněné barevné návrhy s vysokým požadavkem na estetickou stránku. Díky elasticitě bezcementové stěrky lze na rozdíl od cementových systémů volit odstín vrchní omítky i v tmavých tónech. Nové budovy tedy mohou promlouvat vlastní řečí architektury.

StoTherm Classic - Stadtwerke  Metzingen - NěmeckoStoTherm Classic - Weingut - ItálieSto Therm Classic - B&B Hotel – HamburkStoTherm Classic - Rodinný dům - Adler Bastei - Ulm

sto s.r.o.

Výrobce: 
Fotoalbum: 
StoTherm Classic - řez systémem
části staveb