Příběh společnosti VELUX začal v roce 1941, kdy Villum Kann Rasmussen poprvé zaznamenal příležitosti pro rozvoj levného a užitečného životního prostoru pod šikmou střechou. Vyvinul první střešní okno VELUX a dal mu výrazný, snadno vyslovitelný a zapamatovatelný název - VELUX.

Zaměření: 

Kontakt

Sokolova 1d
Brno
619 00
Česká republika

O firmě: 

Název VELUX nese také stejnojmenná skupina výrobních závodů, které se nacházejí v 11 zemích světa, přičemž obchodní zastoupení mají ve více než 35 zemích. Ve skupině pracuje přibližně 9 500 zaměstnanců, z toho asi tři tisíce přímo v Dánsku, severně od Kodaně ve městě Horsholm, kde se také nachází centrála společnosti. Značka VELUX je jednou z nejsilnějších značek na globálním trhu stavebních materiálů a takto označené výrobky se prodávají po celém světě. 

Fakta o společnosti

Majitelem skupiny VELUX je VKR Holding A/S, který vlastní několik nadací a rodina zakladatele společnosti. Většina akcií holdingu patří charitativním nadacím společnosti VELUX. Hospodářské výsledky skupiny VELUX jsou součástí konsolidovaných výsledků holdingu VKR. V roce 2015 byl obrat holdingu VKR 2,4 miliardy Euro a zisk po zdanění činil 268,7 milionů Euro.